Mariusz Prawdzik na Street Workout Poland Championships 2017

Prezentujemy występ Mariusza – jednego z naszych trenerów – na Street Workout Poland Championships 2017
Krótki opis zawodów: Udział brało 20 najlepszych zawodników kraju, którzy dostali się poprzez video eliminację. 1 etap obejmował wykonanie jak największej ilości obwodów w sześć minut. Składał się z: dziesięciu głębokich pompek na paraletkach, pięciu skoków na skrzynie z przysiadem na górze oraz wykonania pod rząd dwóch podciągnięć, wejścia siłowego i trzech pompek na drążku. Mariuszowi udało się wykonać pełne siedem obwodów i po Iszym etapie zajmował ex aequo Isze miejsce ze zwycięzcą zawodów. W drugim etapie było już tylko dziesięciu zawodników. Każdy miał do wykonania maksymalną liczbę powtórzeń w pompkach na poręczach (+64 kg), podciąganiu (+40 kg) oraz wejścia siłowe (+8 kg). Wyniki Mariusza: pompki 4 (64 kg porządnie go przygniotło), podciąganie 9 (dwa nie zaliczone) oraz 11 wejść siłowych (najwyższy wynik). Ilość punktów dała Mariuszowi piąte miejsce i pozwoliła wejść do trzeciego etapu (finałowego).
W finale konkurencje przedstawiały się nastepująco:
1.Pompki na poręczach- 5 minut na wykonanie 15 powtórzeń (+32kg), 10 powtórzeń (+48kg) oraz 5 powtórzeń (+64kg). Niestety Mariuszowi udało się osiągnąć zaledwie 7 powtórzeń z 48 kg co dało mu najniższy wynik i przeważyło o zajęciu 5go miejsca.
2.Podciąganie- czas 5 minut na wykonanie 15 powtórzeń (+20kg), 10 powtórzeń (+32kg) oraz 5 powtórzeń (+40kg). Tutaj udało się Mariuszowi dojść do najwyższego cieżaru ale wykonał tylko 1 powtórzenie.
3.Przysiady – 5 minut na wykonanie 15 powtórzeń (+48kg), 10 powtórzeń (+56) oraz 5 (+68kg). W tej konkurencji nikt nie miał problemu a Mariusz wykonał ją w około 1:20.
Ostatecznie zajął 5 miejsce w ogólnopolskich zawodach Street Workout Poland Championships 2017. Gratulujemy!