Urszula Banaszek

dietetyk kliniczny Egobody

Wiem, że sposób żywienie wpływa na nasze zdrowie, wygląd i samopoczucie. Wiem też, jak trudno zmienić swoje nawyki, dlatego wychodzę z założenia, że ważniejsze od idealnie ułożonego jadłospisu jest wprowadzenie zmian, które pacjent będzie w stanie wcielić w życie.

Uważam, że dokładny wywiad, poznanie oczekiwań pacjenta oraz dostosowanie sposobu żywienia do stanu jego zdrowia, potrzeb, preferencji, oraz stylu życia jest kluczowym aspektem.
W swojej pracy podchodzę do pacjenta jako całości, zdaję sobie sprawę, że osoba, to nie tylko ciało i jego masa ale przede wszystkim jego dusza, psychika, doświadczenia życiowe i oczekiwania. Zakładam, że kluczem do sukcesu jest samoakceptacja i zrozumienie własnych słabości oraz tego, skąd się biorą. Pomagam pacjentom zaakceptować siebie i swoje ciało oraz przejść przez drogę zmiany nawyków żywieniowych oraz utrwalania tych zmian.

Układam jadłospisy tradycyjne, a także roślinne dla osób zdrowych oraz chorych, również dla dzieci i sportowców. Stale poszerzam swoją wiedzę biorąc udział w szkoleniach i konferencjach oraz śledząc nowe trendy w dietetyce.

Prywatnie jestem osobą aktywną, miłośniczką gór i wieloletnią biegaczką oraz fanką książek fantasy. Kiedy nie pracuję, nie biegam, nie chodzę po górach i nie czytam, uwielbiam eksperymentować w kuchni.Serdecznie zapraszam na konsultacje.