Małgorzata Jeziorek - dietetyk Egobody

Dietetyk kliniczny, absolwentka studiów na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu na kierunku Dietetyka. Ukończyła również studia podyplomowe na kierunku Psychodietetyka na Uniwersytecie SWPS we Wrocławiu. Jest nauczycielem akademickim oraz pracownikiem naukowym Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu gdzie prowadzi zajęcia dydaktyczne na kierunku Dietetyka I i II stopnia. Główne obszary zainteresowań to zaburzenia mikrobioty jelitowej, żywienia w zakażeniach grzybiczych, dietoterapii chorób przewodu pokarmowego, cukrzycy, insulinooporności oraz chorób tarczycy. Specjalizuje się przede wszystkim w leczeniu nadwagi i otyłości. Nieustannie poszerza swoją wiedzę z zakresu żywienia poprzez udział w konferencjach i szkoleniach. Ponadto jest autorem publikacji dotyczących tematyki zdrowego żywienia w czasopismach naukowych.

Jako dietetyk przywiązuje bardzo dużą wagę do indywidualnej pracy z pacjentem, którego traktuje kompleksowo. Zawsze interpretuje wyniki badań laboratoryjnych oraz przeprowadza szczegółowy wywiad żywieniowy, aby jak najlepiej dostosować dietę do potrzeb pacjenta. Pracę z pacjentem opiera nie tylko na indywidualnie dopasowanym jadłospisie, ale przede wszystkim na zwiększaniu motywacji pacjenta w kształtowaniu nowych nawyków żywieniowych. Jej celem jest przede wszystkim nauczyć swoich podopiecznych zdrowego odżywiania poprzez edukację dietetyczną w trakcie całego okresu współpracy, podczas której pacjent może liczyć na moje wsparcie. Nie stosuje restrykcyjnych i pełnych wyrzeczeń diet lecz opracowuje taki plan żywieniowy, aby był dla pacjenta przyjemnością.

W pracy z osobami z nadwagą lub otyłością łączy dietetyczną wiedzę z podejściem psychologicznym dzięki czemu skutecznie pomaga swoim podopiecznym kształtować nowe nawyki żywieniowe, przełamywać bariery utrudniające zmianę zachowań żywieniowych, redukować pokusy oraz uczy metod ułatwiających utrzymanie efektu po zakończeniu procesu redukcji masy ciała.

Doświadczenie zawodowe zdobywała odbywając liczne praktyki zawodowe, między innymi w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym i Wojskowym Szpitalu Klinicznym we Wrocławiu oraz w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Opolu.

Moje certyfikaty: