339603714_177493398482715_3263873381314693025_n (1)

Najczęstsze błędy żywieniowe

🚨 Często popełniane błędy żywieniowe, które utrudniają osiągnięcie celów treningowych! 🚨

🥩 Spożywanie zbyt małej ilości białka – Białko to podstawowy budulec mięśni, dlatego osoby, które trenują, powinny zadbać o to, aby spożywać jego odpowiednią ilość. Niedobór białka może prowadzić do spadku wydajności treningowej oraz utraty masy mięśniowej.

🍟 Przetworzona żywność – Produkty przetworzone zwykle zawierają zbyt dużo soli, cukru i tłuszczu, co wpływa negatywnie nie tylko na nasz formę, ale i zdrowie ogólnie. Warto zamienić je na produkty naturalne i świeże, które dostarczą naszemu organizmowi odpowiednią ilość składników odżywczych.

🍞 Zbyt mała ilości węglowodanów – Węglowodany są niezbędne do dostarczenia energii podczas treningu (i nie tylko!). Brak węglowodanów w diecie może prowadzić do spadku wydajności i zmęczenia. Można je znaleźć w produktach zbożowych, warzywach i owocach.

🍔 Spożywanie zbyt dużo tłuszczów trans i nasyconych – Tłuszcze nasycone znajdują się przede wszystkim w mięsie, produktach mlecznych, a także w fast foodach i innych przetworzonych produktach spożywczych. Tłuszcze trans są obecne w produktach przemysłowych, takich jak margaryna, ciasta i ciastka. Zdecydowanie warto ograniczyć ich spożywanie!

👉 Pamiętaj, że żywienie to kluczowy krok w drodze do osiągania celów treningowych. Dlatego warto zwrócić uwagę na to, co jemy i jakie produkty wybieramy. W naszych Studiach Treningów Personalnych pomagamy klientom w doborze odpowiedniej diety, która pozwoli na osiągnięcie zamierzonych celów 👇

🌐 https://egobody.pl/

📞 500 111 061

📧 ego@egobody.pl