330475219_732752665190049_4390082335810219678_n

MOTYWACJA – Jak motywować się do treningu?

Niezależnie od tego, czy dopiero zaczynasz swoją przygodę z treningami, czy jesteś już weteranem w tej dziedzinie — w jednym i drugim przypadku kwestia motywacji jest, a przynajmniej wydaję się, niezwykle istotna w procesie pracy nad swoim ciałem 💪

Czasami zdarza się, że nawet najwięksi entuzjaści tracą motywację do treningów. Czy to ze względu na zmęczenie, stres, czy po prostu brak czasu — istnieją dni, kiedy nie chce nam się ruszyć z miejsca 😫 Co zrobić, aby mimo tego utrzymać regularność treningów? W dzisiejszym poście podsuniemy Ci kilka sprawdzonych sposobów 😎

Czytaj dalej!

☑️ Cel

To ważne, aby mieć jasno określony cel, do którego dążymy. Czy chcesz zwiększyć swoją siłę, poprawić wytrzymałość czy schudnąć? Zapisz swój cel na kartce i trzymaj ją w widocznym miejscu, aby przypominać sobie o nim każdego dnia. U nas zrealizujesz każdy cel wizerunkowo-sprawnościowy!

☑️ Plan treningowy

Ustal, kiedy będziesz ćwiczyć i jakie ćwiczenia wykonasz. Z naszą pomocą zbudujesz zindywidualizowany plan treningowy dopasowany do Twoich potrzeb👇

☑️ Towarzystwo

Motywacja jest większa, kiedy ćwiczysz w otoczeniu, w którym trenują osoby o takim samym lub podobnym celu. Razem możecie się motywować, wymieniać doświadczeniami i wspólnie dążyć do celu. Pamiętaj, że w Egobody Twoim najlepszym towarzyszem będzie Twój Trener Personalny!

☑️ Muzyka

Muzyka może znacznie wpłynąć na nasze samopoczucie i motywację. Wybierz ulubione utwory i słuchaj ich podczas treningu.

☑️ Inspiracje

Znajdź osoby, które inspirują Cię do osiągnięcia swojego celu. Może to być znana osoba z branży fitness, sportowiec lub ktoś z Twojego otoczenia, kto osiągnął już podobne cele.

☑️ Nagrody

Kiedy osiągniesz swój cel, nagradzaj się. To może być mały prezent dla siebie lub weekendowa wycieczka. Pamiętaj, żeby cieszyć się każdym krokiem w stronę osiągnięcia celu.

Trening na siłowni to inwestycja w siebie i swoje zdrowie. Regularne ćwiczenia przyniosą korzyści nie tylko dla Twojego ciała, ale też dla umysłu. Zacznij od małych kroków i pamiętaj, że każdy trening przybliża Cię do osiągnięcia celu 🏋️ Powodzenia!